Forum ProFortalicium Strona Główna
 Home    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Galerie
 Rejestracja    Zaloguj
schron z Linii Widawki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ProFortalicium Strona Główna -> Fortyfikacje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Pią 17:27, 21 Lis 2008 Powrót do góry





Witam.
Tak się składa, że chyba jestem obecnie jednym ze starszych PsychoFortów, ze względu na rotację w naszym Stowarzyszeniu, niejedno widziałem i nabrałem dużego dystansu.
Odwaliliście kawał dobrej roboty, postaram się tam wpaść na przyszły rok, to rodzinne strony moich teściów. Nie przejmujcie się forumowiczami, którzy wylewają na Was kubły pomyj, to chorzy ludzie którzy w ten sposób leczą swoje kompleksy.Zresztą nikt nie obiecywał, że będzie łatwo,lekko i przyjemnie.Wasze schrony brały udział w walkach w 39 r. ,odsyłam do literatury ( Marian Porwit "Komentarze do historii" , J.Rómmel "Armia Łódź" ), przed Wami jest jeszcze masę pracy , przede wszystkim odszukać żyjących jeszcze uczestników walk w tym rejonie,na pewno gdzieś w pobliżu mieszkają ,zebrać ich relacje, może jakieś pamiątki i zaprezentować to wszystko ludziom, powoli zostaniecie docenieni przynajmniej przez mądrzejszą część społeczności i będziecie mieli wspaniałą nagrodę -SATYSFAKCJĘ. Mój dziadek ,wrześniowiec zawsze mi mówił, gdy Go pytałem dlaczego walczył, choć nie musiał, niezmiennie odpowiadał-" Tak trzeba było"
Musimy to robić, raz lepiej raz gorzej BO TAK TRZEBA !!!
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Dobieszowic.
OLDSTEN
Gość
PostWysłany: Wto 15:42, 25 Lis 2008 Powrót do góry





czy mozna coś więcej na temat lokalizacji tego obiektu?
Gość
PostWysłany: Śro 19:03, 03 Gru 2008 Powrót do góry





Historyk napisał:
czy mozna coś więcej na temat lokalizacji tego obiektu?


Historyk , czy chodzi Ci o to gdzue dokładnie jest ten schron ?

Jezeli tak to podam Ci stronę [link widoczny dla zalogowanych] schron w pasie działania Armii Łódź, pozycja 10 - Olesnik , schron nr 16.

Schron znajduje się na południe od Bełchatowa, ok 3-4 km od tablicy Bełchatów w strone Elektrowni Bełchatów, przy samej drodze.

Pzdr Jakub
Gość
PostWysłany: Sob 0:39, 13 Gru 2008 Powrót do góry





Witam,
Jestem na tym forum pierwszy raz i zapewne większość kolegów mnie nie zna. Fortyfikacje poznaję od kilku lat. Szczególnym zainteresowaniem darzę pancerze. To wcale nie oznacza, że nie czytam ciekawych materiałów archiwalnych dotyczących obiektów fortyfikacji polowej. Gdy w moje ręce wpadnie instrukcja saperska z 1939 rok, a w zasadzie jej projekt, to z przyjemnością sobie poczytam.
Przeczytałem posty w tym temacie. Jestem zadowolony, że kolejny polski schron został wysprzątany. Mam nadzieję, że wszyscy to uszanują.

Auf… pozdrawia
matthias.skl
Gość
PostWysłany: Sob 12:53, 13 Gru 2008 Powrót do góry





Witamy Grey_Light_Colorz_PDT_15
Gość
PostWysłany: Sob 15:38, 13 Gru 2008 Powrót do góry





matthias.skl Witam serdecznie.

Auf...
Gość
PostWysłany: Sob 20:34, 13 Gru 2008 Powrót do góry





witaj Franz Aufmann, miałem okazje poznać Cię na innych forach (kiedyś Rawelin) nie tylko jako moda, (aw68) i moim skromnym zdaniem, bardzo porządny z Ciebie gość, mimo wszystko..., a w dodatku fachowiec, miło że tu zajrzałeś...

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 0:14, 14 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Gość
PostWysłany: Nie 0:13, 14 Gru 2008 Powrót do góry





AWo napisał:
Kolejny polski schron został doprowadzony do porządku i wyremontowany. Poznałem gościa ( leszek84pp ) który sie tym zajmował, przy okazji opluwania prac w Rybniku na forum odkrywcy. Pytał o kilka szczegółów związanych z remontem. Fotki pochodzą z forum ( 4historie ) które słynie z wylewania pomyj na osoby pracujące przy fortyfikacjach. Liderem jest kolega darecki, ale nie o tym..



Witam,
Dziękuję za miłe słowa.

Rozróżniam pojęcia:
- potępienie
- krytyka
- konsultacje

Każdy z nas, któremu stan polskich fortyfikacji polowych nie jest obojętny, może w ramach tych trzech pojęć służyć pomocą. Wybór metody i sposób jej przeprowadzenia uzależniony jest od wielu czynników.

Należy również zadać sobie pytanie, która metoda będzie najodpowiedniejsza do uzyskania prawidłowej rewitalizacji obiektu i stanu psychicznego fanów fortyfikacji, biorących w niej czynny udział.

Ja z zasady opowiadam się za metodą trzecią. Przed przystąpieniem do prac zacząłbym proces konsultacji, który w żadnym stopniu nie zwalnia od wertowania materiałów archiwalnych. Również do podpowiedzi fachowców przyjąłbym postawę ograniczonego zaufania, nawet w przypadku nazwisk z uznanej listy fortyfikatorów. Taka postawa umożliwia mi w każdym przypadku zadania prostego pytania:
Czy poruszany problem ma potwierdzenie w materiałach źródłowych. Jeżeli tak, to w jakich?

Tak postawione pytanie nie powoduje utraty prestiżu, a umożliwia pozyskanie nowych informacji lub potwierdzenie już posiadanych. To potwierdzenie jest szczególnie istotne, gdy informacja powołuje się na inne materiały źródłowe niż którymi dysponujemy. Z doświadczenia wiem, że ten okres pozyskiwania materiałów jest znacznie dłuższy od prac renowacyjnych obiektu.

Jeżeli rozmówca nie jest w stanie podać materiałów źródłowych, a jego ocena jest nadal krytyczna, nie prowadzę z nim dalszego dialogu.

W przypadku przedstawienia naszych prac nad rekonstrukcją obiektu, bez wcześniejszych konsultacji , możemy tylko liczyć na krytykę. Sposoby krytyki już poznaliśmy na innych forach.


Auf… pozdrawia

Mój post, nie oznacza akceptacji przeprowadzonej rewitalizacji obiektu. Zauważam błędy, ale jestem pełen podziwu dla całości przeprowadzonych prac.


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 0:17, 14 Gru 2008, w całości zmieniany 1 raz
Gość
PostWysłany: Nie 18:14, 14 Gru 2008 Powrót do góry





Trzymajmy sie tematu postu. Czyli mowa tu o schronie z linii Widawki...
Krytyka i potępienie to dwie różne rzeczy. Akurat Ty tego drugiego nie stosujesz. Jeżeli czyta sie uważnie opinie które napisałeś w różnych tematach to wiemy to doskonale. Zawsze służyłeś pomocą, nie tylko ja to potwierdzę. Ktoś kto potępia prace na linii Widawki, nie znając wcześniej szczegółów dotyczących wyglądu obiektu przed remontem, wielkości działki, możliwości finansowych, ilości osób biorących udział w przedsięwzięciu, dostępu do materiałów, i wielu, wielu innych czynników nie może sie zwać - dyżurnym bunkrologiem kraju !
Do uzyskania prawidłowej rewitalizacji potrzebni są chętni do współpracy szanujący się ludzie. Którzy wiedzą że „życie jest sztuką kompromisu”.
Piszesz o materiałach źródłowych. Wiesz doskonale ze sa ludzie w kręgach „bunkrowców” posiadający wiele bardzo ciekawych materiały, którymi nie maja zamiaru sie podzielnic.
W wielu kwestiach, a przykładem mogą być „urbany” materiały są bardzo ubogie lub żadne. Ile tych obiektów zostało przygotowanych zgodnie z instrukcją ? Praktycznie fotki jakimi dysponujemy (w sieci) to fotki wykonane przez Niemców po zakończonych działaniach. Co one pokazują... Okopane schrony (pod fundament) przykryte w pospiechu gałęziami, pookładane w niektórych przypadkach jeszcze deskami. Niedorobione i niegotowe...
Dlaczego te obiekty po remoncie mają tak samo wyglądać ? Czemu nie przyjąć jakiegoś marginesu błędu i pozwolić ludziom działać.. Nikt nie dobudowuje na nich kolejnego piętra czy kopuły , nie są rozbijane i odmurowywane...
Konsultacje można prowadzić w kręgach ludzi skłonnych do współpracy, czemu zakładać z góry ze takowe nie zostały zrobione ?
Ekipa z Widawki nie chwaliła sie na forach swoim obiektem. To ktoś inny wstawił fotki na dwa fora „forteczne” Na jednym zostało to bez echa, a na drugim posypały sie gromy...
Gość
PostWysłany: Nie 20:03, 14 Gru 2008 Powrót do góry





AWo napisał:
Trzymajmy sie tematu postu. Czyli mowa tu o schronie z linii Widawki...
...


W większości spraw mamy podobne podejście.
Rozwiązanie problemu jest wyjątkowo proste. Wszystkie nieociągnięcia można małym wysiłkiem poprawić, ale najpierw zastanówmy się czy rzeczywiście wszystkie ?
Wiem, że okopy nie zostały wykonane zgodnie z instrukcją saperską. Z czysto praktycznego podejścia powinny zostać bez żadnych zmian.

Auf...
Gość
PostWysłany: Nie 20:57, 14 Gru 2008 Powrót do góry





My możemy sobie tylko pogadać..., Grey_Light_Colorz_PDT_19 to czy chcą cos zmienić czy nie jest ich sprawą. Dopóki opiekunowie nie wypowiedzą sie w tym temacie ja ze swojej strony sugeruje tylko usunąć - inaczej rozłożyć te kamienie, pomalować na czarno ścianę (cześć od drogi rowerowej) która powinna być izolowana jako że jest czołową...
Koniecznie tablica informacyjna..tyle Grey_Light_Colorz_PDT_15
Gość
PostWysłany: Nie 21:08, 14 Gru 2008 Powrót do góry





AWo napisał:
My możemy sobie tylko pogadać..., Grey_Light_Colorz_PDT_19



My sobie pogadaliśmy a może inni poczytają?

Auf....
Gość
PostWysłany: Pią 16:24, 19 Sie 2011 Powrót do góry





Witam.

Dawno mnie tu nie było. Więc chciałbym przedstawic obecny wygląd schronu. Prace trwały bardzo powoli, min. z powodu wandali no i braku czasu.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Gość
PostWysłany: Pią 16:27, 19 Sie 2011 Powrót do góry





[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Gość
PostWysłany: Pią 16:30, 19 Sie 2011 Powrót do góry





[link widoczny dla zalogowanych]

Na tą chwile tyle zdjęć. Za jakiś czas postaram się zapodać zdjęcia z obsadą żołnierską schronu i okopów.

Pzdr Jakub
GRH 84 psp


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 16:31, 19 Sie 2011, w całości zmieniany 1 raz
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ProFortalicium Strona Główna -> Fortyfikacje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB :: phore theme by Kisioł. Bearshare